نصب پارتیشن اداری شاید در ابتدا برای برخی افراد موضوع ساده‌ای به نظر آید. اما برای نصب این نوع از پارتیشن نیاز است شما اطلاعات کافی را داشته باشید و بتوانید مرحله به مرحله نصب را به درستی انجام دهید. در این مقاله از پویا چوب قصد داریم آموزش نصب پارتیشن اداری را به صورت کامل برای شما شرح دهیم؛ پس تا پایان همراه ما باشید.

اندازه گیری دقیق

خرید پارتیشن اداری چوبی

این مرحله از نصب پارتیشن اداری پایه و اساس مراحل دیگر است به همین دلیل باید با دقت بالایی انجام شود. در این مرحله ابعاد فضا نظیر ارتفاع، طول و عرض به دقت باید اندازه گیری شود. اندازه‌های به دست آمده در آماده سازی اندازه دقیق و همچنین متناسب بودن پارتیشن با فضای مورد نظر کمک زیادی به شما می‌کند. بنابراین در این مرحله به همه نواحی دیوارها و موانعی محیطی بر سر راه نصب پارتیشن نیز توجه کنید. اندازه گیری دقیق موجب موفقیت در نصب پارتیشن اداری می‌شود و از طرفی از فضای مورد نظر استفاده بهینه‌ای خواهید داشت. 

چهت خرید پارتیشن اداری با بالاترین کیفیت با تیم پویا چوب در ارتباط باشید.

انتخاب مدل مناسب

بعد از اندازه گیری دقیق نوبت به انتخاب مدل مناسب پارتیشن اداری است که از اهمیت بالایی برخوردار است. البته انتخاب مدل برای پارتیشن اداری بیشتر بستگی به نیاز و سلیقه طراحی دارد. به طور مثال برای پارتیشن اداری از رنگ‌ها و طرح‌های مختلف استفاده می‌شود و برای پارتیشن چوبی نیز از رنگ‌های گرم و کلاسیک استفاده می‌شود.

استفاده از ابزرآلات مناسب

در این مرحله از نصب پارتیشن باید برای دستیابی به موفقیت در نصب باید از ابزارآلات مناسب و مخصوص استفاده شود. این ابزارهای شامل الکتروژن به منظور برش دقیق، دستگاه‌های اندازه گیری بروز برای اطمینان بیشتر از اندازه گیری، گیره‌ها، دستگاه‌های برش به منظور تنظیم کردن شکل و ابعاد، پیچ و مهره‌ها برای متصل کردن قطعات و سایر ابزارهای مرتبط است.

ساخت و تولید پارتیشن

بعد از مراحل فوق نوبت به ساخت و تولید پارتیشن اداری است. این مرحله از نصب پارتیشن شامل برش دادن مواد به ابعاد مورد نیاز، فرم دهی قطعات مورد نظر و ایجاد ساختار کلی پارتیشن است که همه این مراحل به عنوان فرایند ساخت پارتیشن در این مرحله انجام می‌گیرد. البته در پارتیشن شیشه‌ای ایجاد الگوهای مات و عملیات حکاکی نیز در فرایند ساخت پارتیشن باید انجام گیرد. در ساخت پارتیشن باید از مواد با کیفیت بالا استفاده شود تا پایداری و استحکام پارتیشن نیز چندین برابر شود.

خرید پارتیشن چوبی اداری با مرغوب ترین کیفیت: خرید پارتیشن چوبی اداری

جای‌گذاری کانال‌ها در محل مناسب

بعد از مراحل ابتدایی نصب پارتیشن اداری باید کانال‌ها در محل مناسب جای بگیرند. این کانال‌ها به منظور سیم کشی، انتقال برق و همچنین تجهیزات اداری اضافی برای پارتیشن مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ بنابراین جای گذاری درست کانال‌ها در محل مشخص شده مانع از مشکلات احتمالی نظیر خرابی سیم‌ها در پارتیشن می‌شود. از طرفی موجب زیبایی و ست شدن اجزاء در پارتیشن اداری نیز می‌شود.

تکمیل ساختار 

بعد از مرحله جای گذاری کانال‌ها در محل مورد نظرنوبت به انجام مرحله بعدی یعنی ساختار تکمیل پارتیشن می‌رسد. این مرحله به منظور متصل کردن قطعات به یکدیگر، اطمینان از پایداری و استحکام و جلویگری از هر گونه مشکل در اتصالات و قطعات انجام می‌گیرد. در این مرحله نصب درب‌ها باید با دقت بالایی انجام شود تا دقت و هماهنگی پارتیشتن اداری به خوبی حفظ شود.

 همگام سازی ساختار

همگام سازی ساختار بعد از تکمیل ساختار پارتیشن انجام می‌شود. در این مرحله همه اجزاء و قطعات پارتیشن باید به صورت درست و هماهنگ به یکدیگر متصل شوند. این مرحله به معنی اعتبار سنجی سازه است و کارشناسان با بررسی هر چه بیشتر اطمینان می‌یابند که هر گونه نقص یا اشکالی در اتصال قطعات وجود ندارد.

نصب فریم‌های درب

فریم‌ها از قسمت‌های اصلی درب‌های پارتیشن محسوب می‌شوند و باید در اطراف بازوهای درب نصب شوند. فریم‌های درب از مواد مرغوب و باکیفیتی ساخته می‌شود تا در باز و بسته شدن مکرر درب هیچ مشکلی به وجود نیاید. البته در انتخاب و نصب فریم‌های درب باید به انجام دقیق اتصالات و طراحی هماهنگ با سبک کلی پارتیشن نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید تا در مدت طولانی قابلیت استفاده بهینه و پایداری پارتیشن حفظ شود.

مدیریت سیم‌ها

خرید پارتیشن اداری

از مراحل حیاتی در نصب پارتیشن اداری می‌توان به مدیریت سیم‌ها اشاره کرد. از سیم‌ها به منظور انتقال برق و اطلاعات در پارتیشن استفاده می‌شود؛ بنابراین باید با دقت مدیریت شود. هدف اصلی از مدیریت سیم‌ها در نصب پارتیشن اداری، ایجاد یک فضای مرتب، زیبا و ایمن داخل پارتیشن است که در نتیجه آن از خطرات احتمالی جلوگیری و از طرفی موجب استفاده بهینه از فضای مورد نظر نیز می‌شود. جهت خرید پارتیشن شیشه ای اداری با کارشناسان مجرب پویا چوب در ارتیاط باشید.

کارگذاری پوسته

کارگذاری پوسته از مراحل آخر پارتیشن اداری است. اما منظور از کارگذاری پوسته چیست؟ منظور از پوسته در واقع مواد مختلفی از جمله چوب، شیشه، فلز است که با توجه به طراحی و استایل کلی پارتیشن به کار می‌رود. در این مرحله این پوسته‌ها باید با دقت بالایی به ساختار پارتیشن نصب شوند. این امر نه تنها موجب زیبایی پارتیشن می‌شود بلکه در استحکام و پایداری آن نیز نقش دارد.

نصب درب‌ها

نصب درب‌ها در پارتیشن اداری آخرین مرحله از نصب به حساب می‌آید. درب‌های پارتیشن ممکن است شیشه‌ای، فلزی، چوبی یا ترکیبی از هر کدام از این مواد باشد. بنابراین در زمان نصب به تنظیم صحیح درب در ساختار کلی پارتیشن باید توجه زیادی داشته باشید. از جمله نکات مهم در نصب درب‌ها، اطمینان از سلامت درب، حرکت درست و بدون اشکال و همچنین قفل شدن صحیح درب است. البته از روش‌های مختلفی در نصب پارتیشن اداری استفاده می‌شود که البته بکارگیری هر کدام از این روش‌ها بیشتر بستگی به فضای مورد نظر در نصب پارتیشن دارد؛ بنابراین با توجه به نکات مهم در نصب پارتیشن به راحتی می‌توانید از فضای مورد نظر استفاده بهینه داشته باشید.

سخن پایانی

آموزش نصب پارتیشن اداری را به صورت کامل برای شما عزیزان توضیح دادیم تا بتوانید به صورت حرفه‌ای آن را در محل کار نصب کنید. برای نصب پارتیشن اداری باید تمام اصول رعایت شود تا بعدا مشکلی به وجود نیاید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع پارتیشن اداری می‌توانید با مشاوران ما در پوریا چوب سورین تماس حاصل کنید.