خصوصیات، مزایا و معایب پارتیشن

برای اینکه پاسخ خوبی برای این سوال که پارتیشن اداری بهتر است یا دیوار کاذب؟ پیدا کنید؛ باید ابتدا با خصوصیات و مزایای هر یک، به طور کامل آشنا شوید. در قسمت زیر راجع به مشخصات و مزیت های پارتیشن اداری صحبت شده است:
⦁ پارتیشن اداری بدون اینکه نیاز به تخریب داشته باشد، قابلیت جدا شدن از کف را دارد. لذا امکانی برای تغییر دکوراسیون اداری را در اختیار افراد حاضر در مجموعه قرار می دهد.
⦁ همچنین در صورت نیاز می توان روی پارتیشن، امکانات صوتی مدرن را اجرا کرد. پارتیشن های PVB از چنین امکانی برخوردار می باشند.
⦁ امکان تغییر پارتیشن شفاف به پارتیشن کدر، رنگی و غیره وجود داشته و این کار، به هیچ وجه سخت و نشدنی نیست.
⦁ ضمنا امکان نصب کمد روی پارتیشن نیز وجود دارد. البته بدون نیاز به تخریب. با این وجود، فضای بهتری برای ذخیره سازی اسناد و وسایل اداری در اختیار کارکنان قرار خواهد گرفت.
⦁ تنوع خوبی داشته و امکانی برای انتخاب ایده آل را به افراد می دهند. مثل پارتیشن تک جداره و پارتیشن دو جداره که هم زیبا و هم کاربردی اند.
⦁ همچنین پارتیشن با وجود نقاط مثبتی که دارد، بر بهره وری کارکنان تاثیر نهاده و از این حیث نیز دارای مزیت است.

اگر بخواهیم به طور خلاصه به معایب پارتیشن اداری اشاره کنیم؛ باید بگوییم این ابزار در صورت اجرای نادرست، فضا را شلوغ نشان داده و تاثیر منفی به جا می گذارد. جز این، عیب دیگری در آن پیدا نمی شود. ولی در صورت اجرای درست پارتیشن، همین یک عیب هم در آن یافت نخواهد شد.

دیوار کاذب

مشاهده بهترین نمونه های : صندلی کنفرانس و میز کنفرانس 

“بیشتر بخوانید : علت خرابی صندلی کارمندی

انواع پارتیشن

در این بخش می خواهیم تا راجع به انواع پارتیشن، از جمله پارتیشن های چوبی و شیشه ای صحبت کرده و مشخصات آنها را ذکر نماییم:

  • پارتیشن چوبی

این نوع پارتیشن اداری با هر سبک دکوراسیون به راحتی ست شده و جلوه ظاهری بسیار زیبایی دارد. ضمنا این ابزار در برابر صدا، گرما و سرما نیز به عنوان یک عایق خوب عمل کرده و امکان تغییر ظاهری آن از طریق رنگ و پولیش وجود دارد. قابل اجرا برای انواع دکوراسیون های مدرن و کلاسیک بوده و طرح های منحنی را نیز به خود می پذیرد.

  • پارتیشن شیشه ای

این محصول یکی از پارتیشن های شیک و جذاب به شمار می آید. این ابزار دارای ظاهر لوکس و مدرن بوده و مدل های متنوعی را شامل می گردند. مثل پارتیشن شیشه ای هوشمند. این پارتیشن دارای مزیت های بیشتری بوده و از این رو با محبوبیت بالاتری روبروست. از مزایای آن، امکان نظافت آسان، هزینه اجرایی کمتر، انعکاس نور و انعطاف بیشتر می باشند.

“بیشتر بخوانید : پارتیشن هوشمند

خصوصیات، مزایا و معایب دیوار کاذب

دیوار کاذب نیز از ابزارهای پیش ساخته مدرن به شمار می آید. اگر همچنان این سوال را دارید که پارتیشن اداری یا دیوار کاذب بهتر است؟ باید راجع به خصوصیات، مزیت ها و معایب دیوار کاذب هم بدانید. در ادامه، این موارد آمده اند:
⦁ این دیوارها در مقایسه با دیوارهای سنتی، دارای وزن کمتری بوده و از بار اضافی ساختمان می کاهند.
⦁ با وزن سبک خود، منجر به افزایش مقاومت بنا نیز خواهند شد.⦁ از سرعت زیادی در فرایند نصب و اجرا برخوردار بوده و زمان مورد نیاز برای اتمام کار را کوتاه می سازند.
⦁ طرح و رنگ های متنوعی را به همراه داشته و تغییرات ظاهری خوشایندی را در فضاهای مختلف ایجاد می نمایند.
⦁ امکان نصب انواع تاسیسات از جمله تاسیسات برقی روی این دیوارها به راحتی وجود دارد.
⦁ مشکلات اجرای دیوارهای سنتی را نداشته و در زمان اجرا، کثیف کاری ای ایجاد نخواهند کرد.

معایب
یکی از معایب محرز دیوار کاذب این است که مانند پارتیشن شیشه ای، قابلیت انعکاس نور نداشته و از این جهت با محدودیت هایی روبروست. لذا مکان هایی که نیاز به نور بیشتر دارند، باید به جای دیوار کاذب به دنبال پارتیشن شیشه ای باشند.

پارتیشن اداری یا دیوار کاذب؟

در بخش انتهایی قصد داریم تا پاسخ درخوری را راجع به سوال پارتیشن اداری یا دیوار کاذب؟ ارائه دهیم. تا به اینجا درباره مشخصات، مزیت ها و معایب هر یک از آنها حرف زدیم. اما در این قسمت می خواهیم تا یک جواب مختصر و مفید را به این سوال بدهیم تا ابهامات شما به طور کامل رفع گردد. در این خصوص لازم است بگوییم پارتیشن های اداری همراه با شفافیت بهتری بوده و از این نظر دارای امتیاز ویژه ای هستند. اما دیوارهای کاذب فاقد این ویژگی می باشند.
اگرچه می توان با استفاده از روش هایی خاص مثل ایجاد حفره و سوراخ روی دیوار کاذب، شفافیت نسبی را در آن به وجود آورد؛ اما باز هم این میزان شفافیت آنقدر بالا نیست. ضمن اینکه این کار هم مستلزم هزینه است.
این در حالی است که شفافیت پارتیشن اداری، چندین برابر بهتر از دیوار کاذب است. پس اگر به شفافیت و نور محیط اهمیت می دهید، پارتیشن ادرای را انتخاب نمایید. وگرنه دیوار کاذب هم گزینه انتخابی مطلوبی به شمار می آید.